06-07.07.2024r.      OSTATNIE WOLNE MIEJSCA

Praga 
06-07.07.2024r.

Dzień 1
Wyjazd o godz.5:00 z wyznaczonego miejsca (Woźniki, Wadowice), przejazd do Pragi. Zwiedzanie Pragi, rozpoczniemy od placu Wacława przejdziemy do Franciszkańskiej Zachrady następnie kościół Matki Bożej Śnieżnej z największym w Pradze ołtarzem sięgającym 33 m wysokości następnie Karolinum najstarsza część Uniwersytetu Karola, skąd udamy się na Rynek Starego Miasta jedną z najbardziej reprezentacyjnych części Pragi. Kolejnym punktem będzie miasto Żydowskie JOSEFOV z synagogami, oraz najdroższą dzielnicą Pragi, skąd około godziny 17 -18 udamy się na rejs statkiem po Wełtawie (rejs 2- godzinny z obiadem w postaci szwedzkiego bufetu) przejazd do hotelu.

 

Dzień 2
Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu zaczniemy ten dzień od zwiedzania kompleksu na Strahowie,  Wzgórze Hradczańskie uroczysta Zmiana Warty następnie Zamek Praski i Katedra św. Wita (wewnątrz), Sala Władysławowska (wewnątrz), Bazylika św. Jerzego(wewnątrz), Złota Uliczka . Następnie dzielnica Mała Strana tam ogrody generała Walsteina, najpiękniejsze ogrody w całej Pradze, następnie zwiedzanie Mostu Karola, Stare Miasto podejdziemy pod Havelskie targi gdzie będzie czas wolny na targach jest możliwość zakupienie różnego rodzaju pamiątek, następnie odjazd w drogę powrotną do Polski.

Koszt wycieczki:   590 zł  + 50 euro / osobę
Pokój jednoosobowy: 590zł + 75 euro / osobę

Cena zawiera:
przejazd autokarem, nocleg, wyżywienie (1 śniadanie, 1 obiadokolacja), rejs statkiem, bilety wstępów, obsługę przewodnika, ubezpieczenie NNW i KL.